25
Чер

Що очікує на освітян та зацікавлених на Фестивалі ідей 2018?

Відомо, що освіта — потужний інструмент для сталого розвитку громади, країни та світу. Немає єдиного вірного рішення для перебудови освіти, але є орієнтири.

Для програмних кураторів тематики освіти на Фестивалі ідей 2018 одним з таких орієнтирів для реформування освіти є доповідь міжнародної комісії ЮНЕСКО з освіти для XXI сторіччя «Навчання: прихований скарб».


Освітній блок Фестивалю Ідей складається з чотирьох тематичних потоків:

1. Як навчитися пізнавати | Learn how to know

Нові наукові знання про те, як навчається наш мозок. Нові формати в навчанні. Нові технології в освіті. Навчання впродовж життя. Індивідуальна освітня траєкторія.

2. Як навчитися діяти | Learn how to act

Як школи та університети можуть впливати на громаду. Сучасні методи розробки проектів (хакатони, дизайнатони, інкубатори). Знайомство з громадськими та благодійними проектами, що трансформують українську освіту.

3. Як навчитися жити разом | Learn how to live together

Інклюзія в освіті. Освіта без дискримінації та насильства. Нові ролі бізнесу, громади, шкіл і батьківства у творенні нової освіти.

4. Як навчитися бути собою | Learn how to be yourself

Практики уважності. Виховання цілісної та самозарадної особистості. Інструменти самопізнання в освіті.

«Цього року ми розширюємо перелік форматів та активностей. На учасників та учасниць Фестивалю ідей чекають не тільки лекції та презентації, але й воркшопи, майстер-класи, потужні дискусії та інші види інтерактивностей.

Ми поділимося ідеями щодо вищої, неформальної та шкільної освіти. Почуємо кращі приклади сталих змін. І спрямуємо свої думки до освіти впродовж життя. Як казав Alvin Toffler: “Неосвіченими у XXI сторіччі будуть вважати не тих, хто не вміє читати, а тих хто не вміє навчатися”», — говорить кураторка тематики освіти на Фестивалі ідей 2018 Марина Гончаренко з Impact Hub Odessa.

В рамках освітнього блоку на Фестивалі ідей всі бажаючі зможуть відвідати панельні дискусії на такі теми:

1. Реформа Української освіти в контексті глобальних освітніх трансформацій.

2. Як нам зробити Україну інклюзивною: світові теорії та практики.

3. Майбутнє освіти та навчання: трансформація чи винахід?

4. Реформа вищої освіти.

5. Успіхи та виклики неформальної освіти в Україні.

Розкривати всі заявлені теми на Фестивалі ідей будуть не менше 20 спікерів і спікерок. Програмними партнерами виступають Лабораторія Освітніх Змін та громадська спілка «Освіторія» .

Вже відомо, наприклад, що одним із важливих спікерів є Олександр Елькін, голова ради громадської організації «ЕдКемп Україна». Олександр Елькін вперше презентує результати національного дослідження «Навчати і навчатися: як і куди зростати українському вчительству» та говоритиме про подальші кроки у сфері реформування системи підвищення педагогічної кваліфікації й запровадження сертифікації.

Дослідження здійснювалося EdCamp Ukraine спільно з Міністерством освіти і науки України за магістральної підтримки благодійного фонду «Відродження» і Фонду народонаселення ООН. У багатьох країнах – незалежно від успішності освітньої системи – постають подібні виклики, не оминають вони і Україну. 79% з опитуваних 8 427 українських освітян переконані, що чинна система підвищення кваліфікації педагогів потребує негайного реформування.

Бажаєте взяти участь у Фестивалі ідей? [maxbutton id=”2″ ]


[maxbutton id=”4″ url=”http://www.ideasfest.in.ua/освіта/” text=”Спікери потоку” ]

Leave a Reply