Програма

Триває оновлення програми: можуть вноситися корективи.
Завантажити програму 

День 1
24 Сер 2019
День 2
25 Сер 2019
День 3
26 Сер 2019

Фотосушка «Світом правлять ідеї»

Ми любимо мистецтво, тому вирішили зробити виставку-конкурс! Фотосушка — це виставка фотографій просто неба, в якій можуть взяти участь всі охочі: від професійних фотографів до новачків і любителів. 🚀 В чому ідея? 🚀 Ви приносите свої роздруковані знімки і розвішуєте прищіпками на мотузку. Знімки необхідно підписати своїм ім’ям. Також можна залишити побажання на зворотному боці для людини, яка забере фотокартку. Всі три дні учасники та гості Фестиваль ідей 2019 голосуватимуть за найкращий знімок, автор чи авторка якого отримає приз! 🔥 В кінці виставки можна буде забрати собі будь-яку фотокартку. Як взяти участь? 💥 Зареєструватися: https://forms.gle/JWWS3UWwcxUroLAa9 💥 24 серпня об 11:00 принести в Зелёный театр до 3-х знімків на тему «Світом правлять ідеї». Тему треба розкрити максимально креативно. Якщо ви фізично не можете взяти участь у події, є можливість надіслати свої роботи поштою. За додатковою інформацією звертайтеся до Stefania Amamdjian ( [email protected] )

Феномен глокалізації в сучасному інноваційному розвиткові

На Фестивалі ідей нашій команді хотілося б розкрити процеси глокалізації в інноваційному розвиткові та презентувати Стратегію інноваційного розвитку Одеської області, розроблену за авторською методикою. Багато в чому на дане дослідження мене надихнув минулорічний Фестиваль ідей, і я, як науковець, відчула необхідність розробки системного підходу до подолання проблем в інноваційній сфері регіонів України та сприяння їх інноваційному розвиткові.
Олександр Лайко
Гетьман Олена
Ольга Єрмакова

Public Talk: «Про бізнес, мистецтво та життя»

Як сьогодні виглядає сучасний стан фінансового ринку України та які існують стратегії його розвитку? Яка перспектива розвитку фондових ринків? Криптовалюти та «традиційні» гроші? Меценатство — місія або примха? Чому важливо вкладатися в розвиток культури? Чого варто навчити своїх дітей та як їх підготувати до викликів 21 сторіччя? Дізнаємося разом на Public Talk: «Про бізнес, мистецтво та життя»
Вадим Мороховський

Open Society Talks: “Yes No Maybe. Роль технологій у прийнятті рішень”

Сучасна людина стикається з великою кількістю повсякденних викликів, одним з яких є вибір. Процес прийняття рішення значно ускладнився: змінні фактори впливу, обмежений час та непередбачувані наслідки, збільшення кількості альтернатив – можуть зробити вибір нестерпним. Окрім персонального вибору, вибір здійснюють інститути та корпорації. Цінності та правила, що раніше визначали вибір теж стали гнучкішими і змінюються швидше. То що таке вибір сьогодні? Як на нього впливають технології та інституції? Чи можна вибір полегшити чи це складна ноша для кожної людини? Чи процес вибору змінює нашу дійсність? Як обираються вільні відктриті суспільства? Як зробити вибір у відкритому суспільстві? Про це поговоримо під час дискусії.

Інноваційне та як воно впливає на різні сфери життя

Інноваційне та як воно впливає на різні сфери життя
Максим Бахматов

Як об’єднувати людей і просувати соціальні теми?

Поговорити про те чому люди об’єднуються заради соціальних змін, як запалити людей та які ідеї здатні згуртувати навколо себе.
Марія Артеменко

Децентралізація Креативу в Україні

В останні роки ми спостерігаємо великий зріст креативного класу в Україні: розвиток креативної реклами та брендів, неймовірний крок вперед креативних агенцій, таких як Banda та Fedoriv, великі креативні події, конференції, навіть ребрендинг деяких міст та урядових секторів. Але насправді все це відбувається лише у столиці! Більшість креативних умів з регіонів з’їжджаються до Києва або залишають країну. Водночас бізнеси у регіонах досі мислять категоріями «підемо до типографії щоб нам там зробили креативну зовнішню рекламу». Як змінити цей хід обставин? Що робити, щоб регіони розвивались паралельно з їх столицею? Як це може вплинути на розвиток країни та її статус у світі? Ці та інші питання ми хочемо розглянути протягом Фестивалю Ідей 2019.
Сергій Ямроз

Міжнародний досвід співпраці між корпораціями та стартапами: як зробити економіку України більш конкурентоспроможною

The fast-changing world of today relies heavily on the innovation and start-up economy. US, EU, Israel and other developed countries are leading the way, meanwhile several developing countries are quickly catching up. Can Ukraine with its talent, resources and geopolitical significance play an important role here, not just giving its best people away? We will look at examples of start-up cities and innovation topics, which could help our country play a role internationally, as well as resolve own problems.
Костянтин Томашпольський

Навчання для серця й розуму: як формувати м’які навички в кожній українській школі

Навчання для серця й розуму: як формувати м’які навички в кожній українській школі
Олександр Елькін

Modern Art for Modern Societies

Modern Art for Modern Societies
JERZY ONUCH

Панельна дискусія “Суспільні інституції як запорука сталого розвитку”

Що таке суспільні інституції? Які з них є ключовими для успішного розвитку суспільства? Як підтримати становлення інституцій, що заслуговують на довіру громадян? – основні питання дискусії з нашими поважними спікерами. Спікери: Оксана Продан, Іван Козленко Модератор: Сергій Кошман
Сергій Кошман
Іван Козленко
Оксана Продан

Як шукати натхнення в місті ідей

Вінниця – місце, де є все, аби мріяти та втілювати задуми в реальність. У культурній та туристичній сфері міста за останніх 10 років вдалося народити чимало успішних кейсів, форматів, фестивалів та закладів, і все це – тільки початок великих трансформацій міського простору та взаємин між людьми.
Олександр Вешелені

Ефективність у Фейсбуці: як відповідальна поведінка в соцмережах допомагає перемагати зло

У світі зростає частка віртуальності, відсоток письмових комунікацій. Тому відповідальна поведінка у віртуальному світі – критична важлива для світу реального. У фокусі доповіді – ефективність у соцмережах. Я поділюсь лайфхаками, які допомагають поводитися у Фейсбуці так, аби збалансувати віртуальність і реальність. Вихід — там, де вхід: розумне використання соцмереж допомагає поширювати не фейки, а правду, і перемагати зло колективним добром.
Віталій Голубев

Майстер-клас по Театру участі для соціальних трансформацій

Воркшоп з дослідження, як театр, що працює з історіями людей, може впливати на наше мислення, стереотипи, сприйняття інклюзії, створюючи соціальні зміни в громадах

Як реалізувати круті ідеї та можливості? Нетворкінг – ключ до успіху

Згідно з дослідженням факторів успіху Томаса Леонарда, «батька персонального коучінгу», на наш успіх на 50% впливає саме наше оточення, наші знання лише на 10% і вже на 40% – спосіб мислення. Мистецство обєднувати людей для спільної ідеї – один з ключів до успіху Цьому підтвердження моя історія – історія блондинки з маленького міста, что стала наймолодшим Генеральним директором у світовій компанії №1 з виробництва шин, де більше 90% співробітниіків – чоловіки.
Марина Ляшенко

Пітчинг проектів “Лабораторії сталого розвитку”

Питчи участников международной программы для социальных предпринимателей SDG Accelerator Алина Марненко, музей в темноте «Третя пiсля опiвночi», Киев Екатерина Вербицкая, лейбл медленной моды VERBE, Кишинёв Наталья Князева, Фонд ВТОРОЕ ДЫХАНИЕ, Москва. Проект: онлайн-школа «Как открыть благотворительный магазин» Василиса Гайденко, инклюзивный ресторан «Снiг на голову», Харьков

Панельна дискусія “Нова Українська Школа: вивчені уроки”

Поговоримо про перші результати шкільної реформи. Що вдалося, які завдання попереду, як ми можемо допомогти позитивним змінам нової української школи – ці та інші теми у фокусі дискусії. Спікери: Олександр Елькин, Іванна Коберник, Валентина Федоряка Модераторка: Марина Гончаренко
Іванна Коберник
Олександр Елькін
Валентина Федоряка

Як налаштувати свій інформаційний фільтр та побороти примітивне мислення

Підприємець, співвласник видавництва «Наш формат». У 2004 році заснував власний проект AudioBooks.ua. У 2012 році очолив видавництво «Наш формат» та невдовзі став його співвласником. У 2016 році увійшов до рейтингу «Люди Нового Времени» журналу «Новое время» «за популяризацію світових інтелектуальних бестселерів в Україні».
Антон Мартинов

Паралельна реальність: як співпрацювати з ВУЗами та не схибити

Власний досвід співпраці з ОНУ ім. Мечникова та організація ідеатону “Заходьте, відчинено” для перезавантаження міської обсерваторії і ботсаду
Марія Яроцька

Культурна реновація. Створення нового суспільтва

Urban Music Hall – перший і єдиний доступний концертний зал в Одесі, двері якого відкриті для людей з інвалідністю на візках. У залі Урбана немає сходинок, всі наші глядачі знаходяться на відстані витягнутої руки від музикантів, співаків, композиторів і мають можливість спілкуватися з ними на кожному концерті. Наша країна. Наше місто. Наш дім. Культурна Реновація – об’єднання свідомих та відповідальних людей, з широко розплющеними очима. Людей, які готові до обговорення, об’єднання і, найголовніше – до дій. Ми знаємо, чого прагнемо. – Спроможні та розвинені українські міста, всі жителі яких є активними учасниками суспільного життя. – Впливове та відповідальне громадянське суспільство. – Розвинена, у контексті світових тенденцій, українська культура. Розвиток. Культура. Об’єднання. Сила будь-яких позитивних змін – у кількості людей. Чим більше людей, які мислять в одному напрямі, тим більше шансів, що зміни відбудуться.
Світлана Віниченко

Sex і революція: гендерні наслідки соціальних катаклізмів

Про становлення соціальних стереотипів, про те, як сформувалося сучасне сприйняття чоловіка і жінки у суспільстві і чи відбувається зараз ґендерна революція, пропонує подискутувати на Фестивалі ідей Олександр Водянніков, національний радник з юридичних питань Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Олександр протягом багатьох років перебуває в авангарді експертної підтримки найважливіших правових реформ, в тому числі у складі Конституційної комісії та Ради з питань судової реформи (2015-2019 рр.). Через розкриття теми «Sex і революція: ґендерні наслідки соціальних катаклізмів» Олександр окреслить траєкторії розвитку модерного і постмодерного суспільства, які були закладені у період великих соціальних трансформацій.
Олександр Водянніков

Is the era of management over?

Сhallenging ideas of traditional/hierarchical management model in the time of VUCA – volatility, uncertainty, complexity, and ambiguity
Андрій Чахоян

Як ми використовуємо топові світові дослідження освіти

Центр Інноваційної освіти “Про.Світ” вже декілька років реалізовує дослідження освітнього простору України з різних точок зору – батьків, освітніх менеджерів. Отримані дані разом із аналітикою основних світових досліджень в сфері середньої освіти стають основою для розробки наших програм, зокрема “Школа 3.0”. Освітня програма “Школа 3.0” має на меті налагодження ефективної екосистеми у взаємодії всіх учасників навчального процесу – учнів, вчителів, батьків, освітніх управлінців та керівництва міста, громади. Виступ Анни Уваравої та Олександри Пєтушкової буде присвячено короткому огляду цих досліджень та їх впливу на дизайн освітніх програм.
Олександра Пєтушкова
Анна Уварова

Наука про поведінку людини та соціальні зміни

Як використовувати знання про поведінку людей у формуванні політик та комунікацій для соціальних змін. Дві нобелівські премії, спеціальні підрозділи в урядах багатьої країн та безліч успішних експериментів та досліджень надають інструменти, які допомагають змінювати поведінку людей для досягнення оптимального результату для них та суспільств в цілому. Ми поговоримо з вами про те, як соціальні норми, стимули, емоції, забов’язання впливають на нашу поведінку, переглянемо приклади успішних інтервенцій та спробуємо інтегрувати ці елементи у ваші ідеї соціальних проектів.
Анастасія Нуржинська

Стратегія економічного розвитку. Точки зростання та нові можливості

Історія про те, як у 2030 році Україна стане новим “економічним” тигром.
Анатолій Амелін

Панельна дискусія “Інформаційна гігієна: як збільшити продуктивність?”

Інформаційне перенавантаження як масовий феномен. Як оптимізувати свої комунікації, зберігаючи ефективність та емоційну стабільність – ключова тема дисксії з досвідченими професіоналами. Спікери: Ольга Захарова, Олександр Тодорчук, Віталій Голубев Модератор: Аліна Шклярук
Ольга Захарова
Олександр Тодорчук
Віталій Голубев

Соціальне підприємництво та інновації як рушійна сила суспільного процвітання

Соціальне підприємництво та інновації як рушійна сила суспільного процвітання
Оксана Продан

15 Seconds of You: мир починається з тебе

15 Seconds of You — арт-проект, присвячений Дню Землі та гуманності. Що може зробити кожна людина, щоб привнести мир на нашу планету? Я шукала простий і дієвий спосіб об’єднати людей — так народилась ідея 15 секунд. Суть в тому, що герой дивиться в камеру 15 секунд в стані спокою і передає своє послання миру без слів, тільки за допомогою погляду. За менш ніж 5 місяців у ньому взяли участь близько 100 людей більш ніж з 30 країн: Індія, Пакистан, США, Бангладеш, Ємен, Афганістан, Бразилія, Мексика, Австралія, Шрі-Ланка, Філіппіни, Великобританія та країни Європи. Щороку на День Землі я планую створювати нову історію про єдність і прийняття людей такими, якими ми є. 15 секунд твоєї присутності побачать люди з різних куточків Землі. Вони відчують, що, не дивлячись на відмінності, всі ми є частиною цілого. Мир починається з тебе.
Дар’я Пугачова

Спеціальна подія: Панельна Дискусія “Меценатство в Україні і в світі”

Під час цієї дискусії обговорюватимуться мотивації, що рухають покровителями мистецтв, а також мистецькі проекти, що привертають увагу меценатів. Спікери: Томас Бруннер, Олександра Ковальчук Модератор: Павло Білодід
Олександра Ковальчук
Павло Білодід
Thomas Brunner

Феномен інформаційних вірусів: як і чому ми перестаємо критично мислити

Доповідь в стилі Tedx 15-20 хвилин. Мета: розказати про відносно новий феномен інформаційних вірусів. Коли подія, людина, наратив, тощо займає майже всю увагу великого прошарку людей, і вони перестають критично сприймати іншу інформацію на цю чи дотичні теми.
Борис Давиденко

Панельна дискусія “Нові освітні технології”

У фокусі дискусії такі питання як: підвищення ефективності навчання та його якості через інтеграцію сучасних інформаційних технологій в навчальний процес; організаційні зміни,що допоможуть вчитися краще і швидше. Спікери: Анна Сидорук, Ілля Філіпов Модератор: Станіслав Дрогаєв

Building a Social Market to transform our Economy – A Spanish experience

We’ve heard a lot of new models for transforming the economy under the Social Solidarity Economy: fair banking, NGO’s, organic producers, worker cooperatives, militant consumers, social currencies, etc. What would happen if we connect them all together. We will have a Social Market. A market that is defined as a network of production, distribution and consumption of goods and services operating with ethical, democratic, ecologic and solidarity criteria made up by SSE companies and organizations along with individuals.
Roberto Valdivieso

Дизайн майбутнього

– Новая профессия Тренд-форкастер. Что это за специалисты и как они прогнозируют и создают тренды – Расскажу про тесную связь технологий и дизайна – Зачем нужны дизайн-концепции и какой результат они дают – Рабочие инструменты прогнозирования будущего – Design Thinking vs Future Thinking – Методологии и методы работы с идеями, прокачка креатива – Почему Украина сейчас способна стать новой Silicon Valley в мире
Дмитро Чута

Як, чим і чому повинна жити сільська школа

Розмова про те, чому сільські школи в Україні повинні ЖИТИ, а не виживати. На прикладі нашої школи, яку ми називаємо школа-Трудолюб, доведу, чому в сільській школі діти щасливі і здорові , вчителі вільні, батьки спокійні. Чому в нас більше здорового глузду і нам легше орієнтуватися на цінності, впроваджувати фінський освітній досвід, переходити від рейтингів до співпраці, від суперництва до підтримки. Що потрібно сільській школі, яка не законсервувалася в часі, а постійно перебуває в русі.
Валентина Федоряка

Місце та роль фотографії в сучасному, українському суспільстві

Короткий екскурс розвитку фотографії в Україні, та проведення паралелів з історичними подіями. Аналіз фотографічного ринку та перспектив створення іміджа країни через візуальні образи. Висвітлення механізмів пропаганди та маніпуляції через фотографію. Презентація напрацювань фестивалю Odesa Photo Days в сфері міжнародної співраці та представлення України через фотографічні проекти.
Катерина Радченко

Міністерство майбутнього як інструмент модернізації та інноваційного розвитку України

Даний проект передбачає створення в структурі Кабінету Міністрів України нового структурного підрозділу у форматі міністерства — Міністерства Майбутнього, яке б стало «точкою зборки» нової України, альтернативною точкою консолідації усіх здорових сил в українській владі та суспільстві, інструментом прориву в новий технологічний уклад. Майдан 2013–2014 років, Революція Гідності, боротьба проти зовнішньої інтервенції відкрили перед Україною можливість переходу до інноваційного розвитку, до побудови амбітної держави, держави розвитку (developmental state).

Відкриття вистави молодих художників ““Puzzle Connection”

Мета проєкту — сприяння співпраці між творчими особистостями і налагодження діалогу серед української молоді щодо важливих для неї тем. Арт-проєкт ініційований Молодіжною контактною групою для молоді і підтриманий OSCE Project Co-ordinator in Ukraine. У проєкті брали участь шість молодих митців: Марія Бойченко, Марія Борцова, Денис Єрмак, Анастасія Міщук, Володимир Олійник і Марина Таневська.  

Урочисте відкриття Фестивалю Ідей

YUKO на вечірці-відкритті Фестивалю ідей 2019! YUKO — український гурт, що поєднує у своїй творчості фольклор і сучасну музику. Фестиваль ідей — місце зустрічі тисяч лідерів з різних сфер з усієї країни, що створюють нову Україну. Фестиваль Ідей + YUKO + Одеса = правильне місце для святкування Дня Незалежності ! Коли: 24 серпня, 20:00 Де: Зелений Театр ВАЖЛИВО Подія відкрита для всіх зареєстрованих учасників Фестиваль ідей. Реєстрація доступна на сайті: www.ideasfest.in.ua

Як учити українську мову в мультикультурному просторі майбутнього

Вивчення мов у контексті шкілької освіти майбутнього має ледь не першорядне значення, адже навички комунікації в ХХІ ст. відіграють одну з ключових ролей. Разом із тим, компетентнісна парадигма, проголошена реформою української освіти, повинна мати конкретні приклади реалізації в контексті різних дисциплін, включаючи вивчення української мови, особливо в умовах мультикультурності шкільного класу. На події будуть розглянуті різні підходи до вивчення української мови, запропоновані практичні поради щодо моделювання процесу навчання мови.
Ігор Хворостяний

Панельна дискусія “В чому секрет “суспільства процвітання”?”

Ми прагнемо жити в суспільстві, що сприяє розкриттю творчого потенціалу людини, уможливлюючи її самореалізацію у різних вимірах буття. Що лежить в основі суспільства процвітання? Що кожний з нас може зробити задля побудови такого суспільства в нашій країні? – відповідей на ці питання будемо шукати разом з нашими спікерами. Спікери: Анатолій Амелін, Марія Артеменко, Микола Ковальський  
Марія Артеменко
Микола Ковальський
Анатолій Амелін

Otelo – Open innovation system for rural areas

Otelo stands for open technology laboratories. Otelo is an honorary network with currently 600 members and 37 locations offering open innovation spaces in communities and cities. We are constantly developing new formats to promote creativity and innovation and give the regions perspectives for regional development. The aim is to build a worldwide innovation community that opens up perspectives for young people and forms local enabling networks.
Martin Hollinetz

Україна в майбутньому: погляд футуролога

Україна майбутнього – країна-стартап, інноваційна, відкрита світу. Чим може здивувати Україна?
Андрій Длігач

Сім навичок для успішного життя у світі, що постійно змінюється

Що може бути опорою в сучасному VUCA-світі? Сьогодні вже недостатньо бази у вигляді освіти, професії та статусу. Щоб залишатися на плаву, потрібно знайти опору всередині, а для цього – регулярно тренувати певний набір навичок. Що це за навички? – Стійкість – Ясність – Гнучкість – Відкритість – Відносини з собою – Відносини з іншими – Відносини зі світом На виступі Віктора Ширяєва в Mindspot ви дізнаєтеся більше про mindfulness, про перераховані навички і про те, як їх тренувати.
Віктор Ширяев

Як побудувати science-based Ukraine?

Сильна і конкурентноздатна Україна неможлива без сильної науки. Але, щоб її будувати, маємо цілісно усвідомити поточний стан самої науки та системи її взаємодії з державою, бізнесом та суспільством. Домовитись про бачення ролі науки в Україні майбутнього. Запрограмувати бажаний стан. А вже тоді – спільно подумати над матрицею переходу від того, що маємо сьогодні, до того, що потрібно для розвитку Укр
Юлія Безвершенко

Інформаційні загрози для демократичного суспільства.Операції із впливу, інформаційні операції

Дестабілізувати ситуацію в країнах можна не лише за допомогою зброї, але й за допомогою невійськових методів, наприклад, інформаційного впливу. Тут часто використовуються інформаційні операції та потужна пропагандистська машина, де відіграють важливі ролі різного типу неурядові організації або напівурядові структури, бродкастери. Є також фіктивні експерти, які відверто транслюють “потрібну” риторику, поширюється дезінформація з метою змінити європейський/демократичний, економічний вектор розвитку. Важливе місце в цьому займає і кіберпростір, але це не лише єдиний простір для проведення інформаційних кампаній. Найчастіше застосовують у таких кампаніях “мікс” зі справжніх фактів та “потрібних” інтерпретацій.
Вадим Черниш

Smart City in Practice

What Are the Lessons Learned from the SMARTER TOGETHER Project in Vienna, Lyon and Munich?
Karin Markvica

Останній шанс людства ― креативність, або Як дизайн-мислення поглинає світ

“В епоху штучного інтелекту, великих даних та машинного навчання людське здається таким, що втратило актуальність. Що лишиться нам, коли роботи замінять нас на наших робочих місцях? Проте, допоки машини не можуть створювати інновації – у людей є шанс. Творчість ― шалено людська здатність, завдяким якій ми ще можемо потягатись зі світом машин. А дизайн-мислення як філософія та інструмент дозволяє нам усім бути креативними. “
Олександр Акименко

Театр – від задуму до втілення

Чи можливо в Україні створити стаціонарний, приватний театр, який буде забезпечувати себе без державної підтримки.
Наталя Делієва

Навіщо нам потрібна культура?

Навіщо нам потрібна культура?
Ірина Славінська

Цінності, свобода, безпека – чи має Україна вибір?

У сучасному світі відбуваються процеси геополітичних трансформацій, які визначатимуть улаштування постліберального світу. Ці зміни включають перегляд цінностей, таких базових понять, як свобода і безпека. Виникає питання, і на нього треба знайти відповідь, яке місце у цьому новому світоустрої посяде Україна. Чи наш вектор ЄС і НАТО вже визначений? Чи ми маємо вибір? Чи його вже зробили за нас? Які зміни потрібні у внутрішній і зовнішній політиці, щоб не загубитись в умовах нового технологічного укладу, перебудови світових альянсів і партнерств. Чого ми варті самі, а що є прерогативою колективних систем безпеки та партнерства. Про все це ми поговоримо на Фестивалі ідей 2019
Сергій Корсунський

Pro Bono Morning

Pro Bono Club Ukaine поєднує експертність бізнесу з потребами громадського сектору, сприяє розвитку культури pro bono в Україні. Мова піде про діяльність Клубу та результати співпраці бізнесу з громадськими організаціями. Під час Фестивалю ідей Pro Bono Club Ukraine організує Марафон професійних консульацій. Це короткі індивідуальні консультації, які проведуть 10 фахівців у різних темах для громадських організацій. Спікери: Єгор Гребенніков, Тетяна Юрченко, Аліна Марцинюк. Модераторка: Анна Мазур.  
Тетяна Юрченко
Ірина Соловей
Олександра Чучко
Олена Шершун
Єгор Гребенніков

Фотосушка «Світом правлять ідеї»

Ми любимо мистецтво, тому вирішили зробити виставку-конкурс! Фотосушка — це виставка фотографій просто неба, в якій можуть взяти участь всі охочі: від професійних фотографів до новачків і любителів. 🚀 В чому ідея? 🚀 Ви приносите свої роздруковані знімки і розвішуєте прищіпками на мотузку. Знімки необхідно підписати своїм ім’ям. Також можна залишити побажання на зворотному боці для людини, яка забере фотокартку. Всі три дні учасники та гості Фестиваль ідей 2019 голосуватимуть за найкращий знімок, автор чи авторка якого отримає приз! 🔥 В кінці виставки можна буде забрати собі будь-яку фотокартку. Як взяти участь? 💥 Зареєструватися: https://forms.gle/JWWS3UWwcxUroLAa9 💥 24 серпня об 11:00 принести в Зелёный театр до 3-х знімків на тему «Світом правлять ідеї». Тему треба розкрити максимально креативно. Якщо ви фізично не можете взяти участь у події, є можливість надіслати свої роботи поштою. За додатковою інформацією звертайтеся до Stefania Amamdjian ( [email protected] )

Activating local communities: Ukrainian and Polish experience

Активність громадян — запорука успішності демократичного суспільства. Як підтримати громадян в їх ініціативах на місцевому рівні? Що ми можемо запозичити з досвіду успішних громад Польщі та України? Ці та інші питання у фокусі дискусії. Спікери: Mateusz Potępski, Юрій Филюк, Wiktor Jędrzejewski Модератор: Олександр Доброєр
Wiktor Jędrzejewski
Mateusz Potempski
ОЛЕКСАНДР ДОБРОЄР
Юрій Филюк

Панельна дискусія “Як креативні індустрії змінюють наше суспільство?”

Ми є свідками суттєвої зміни значення та ролі креативних індустрій в нашому житті. Про причини цієї зміни та основні впливи креативних індустрій поговоримо під час дискусії з нашими досвідченими спікерами. Спікери: Юрій Антонюк, Сергій Кошман. Модератор: Павло Білодід
Павло Білодід
Юрій Антонюк

Україна як хаб “зелених” інновацій в Східній Європі

Україна має величезний потенціал для розвитку низковуглецевих технологій. Серед тисяч українських компаній, що виробляють рішення для енергоефективності та сталої енергетики в Україні, можна виділити близько 150-170 розробників «зелених» інновацій і кліматичних технологій. Часто такі компанії помилково обмежують групою «вітряки і сонячні батареї» – але насправді вона суттєво ширша і проникає практично в усі сектори економіки. Якщо говорити про українських розробників екологічних інновацій, то вони охоплюють чимало секторів, найбільші з яких – електротранспорт, «розумний» дім і системи енергоефективності, системи вентиляції і кондиціонування, рішення для відновлюваної енергетики і «зеленого» будівництва, а також логістика і фармацевтика. Виступ включатиме такі аспекти: – передумови в Україні до розвитку “”зелених”” технологій – які програми наразі є в Україні і як та чому ми можемо конкурувати з Європою – приклади “”зелених”” кейсів в Україні, які вже сьогодні завойовують ринки України, Америки та Європи.
Роман Зінченко

Вплив нативних соціальних проектів розважальних медіа на громадську думку

В основі виступу соціальний проєкт «Переможці». Це — мультимедійний спільний проєкт “VIVA!” та каналу «1+1».Серія телесюжетів, відеобекстейджу, фотовиставок, флешмобів та спеціальних випусків журналу “Viva!” Задача проєкту – зосередити увагу суспільства на фізичну та психологічну реабілітацію ветеранів АТО, що повертаються до мирного життя, забезпечення безбар’єрного пересування для людей з особливими потребами. Проєкт розповідає історії бійців АТО, що втратили частини тіла під час бойових дій, але не втратили сили духу. Проєкт стверджує, що люди з протезами – повноцінні члени суспільства, які можуть бути щасливими, повними сил для нового життя.
Інна Катющенко

Коротше, пиши: історія про метод

Виступ присвячено методу написання художніх творів, який був покладено в основу навчального курсу з креативного письма «Коротше, пиши» (Бібліотека Botan, Київ; січень-квітень, 2019 року). 10 тижнів, 10 занять, 18 учасників курсу і майже 100 написаних оповідань. Як побудувати навчальну програму з creative writing таким чином, щоби щоразу учасникам курсу вдавалося створювати Літературу?
Олександр Михед

Культура як поле боротьби: критика російської імперської літератури

Культура як поле боротьби (Едвард Саїд) і культура як запорука безпеки. Особливості російської імперії і специфіка російської імперської літератури. Переклад і імперіалізм.
Вахтанґ Кебуладзе

Освітня платформа Creative Practice

Цьогоріч в квітні ряд креативних компаній України анонсували спільний проект — освітню платформу Creative Practice. За задумом це — ціла екосистема для освіти креативних фахівців. З самого початку над проектом працюють ті, хто є роботодавцем на ринку. Розуміючи власні потреби та вимоги до молодих фахівців, ми спільно створюємо навчальну програму, систему сертифікації, ранжування кращих студентів та програму працевлаштування. Все це — онлайн, глобально для всієї України.
Анатолій Попель

Війна в епоху постправди. Феномен військових блогерів

З початку війни держава не була спроможна вибудувати інформаційну політику, яка би повністю задовольняла потреби населення. В умовах відсутності інформації люди приймали за правду будь-яку інформацію, що часто «вкидувалась» в інформ-простір з боку ворога. В цей момент, вперше у воєнній історії, з’явилось поняття «військових блогерів», а саме тих, хто воював та водночас безпосередньо надавав реальну інформацію напряму, взагалі не знаючи понять «цензура» чи «узгодження з командуванням». Хто вони — військові блогери? Чому вони з’явились? Який вплив здійснили на популяризацію армії? Чому сучасні письменники засуджують ветеранську військову літературу?
Олег Болдирєв (Мартин Брест)

How risk management can change a society

Our society and global players are facing different risks. Becoming successful always means change and change is always a risk. How to handle these risks? How to be more successful as a corporation and as a person? What kind of skills do we need for the future to enhance and develop our approach to risks? Risk Management is nowadays a must if you want to be successful. The question is not if we should handle risks but HOW we handle them.
Felix Timtschenko

Від юної мрійниці до королеви шоу-бізнесу

Як з нуля і без зв’язків побудувати свою імперію? Як з “no name” створити найпопулярніші відео в YouTube? Як з хобі створити масштабний бізнес, що захоплює всі сфери?
Ірина Горова

SMM: ні обіцянок, ні пробачень

Щедрий Вівторок — це день добрих справ в Україні. Вперше відбувся в 2018 році як частина глобальної ініціативи для популяризації благодійсності та навчанню мистецтва віддавати. В Україні ми поширюємо ідею того, що благодійність і добро — це не стільки про гроші, скільки про бажання та допомогу відповідно до можливостей. Ми віримо в добро та просуваємо ідею якісних комунікацій у нашому проекті.
Анна Нішніанідзе

Панельна дискусія «Чи здатне сучасне мистецтво формувати ідеал людини нової доби?»

Мистецькі твори впродовж усієї історії людства формували особистості, визначали смаки та світогляд цілих поколінь. «Які ідеали пропонує нам мистецтво дня сьогоднішнього?» — фокус-тема нашої дискусії. Спікери: Jerzy Onuch, Олеся Драшкаба, Вахтанг Кебуладзе Модератор: Павло Білодід
Павло Білодід
JERZY ONUCH
Олеся Драшкаба
Вахтанґ Кебуладзе

Панельна дискусія «Майбутнє медицини»

Суттєвий прогрес біомедичних технологій відкриває нові можливості перед медициною. Чого можуть очікувати пацієнти та їхні родини вже ближчим часом? Які інноваційні методи лікування стануть доступними? — основні питання дискусії. Спікери: Олег Петренко, Святослав Ханенко, Макс Трембанчук. Модератор: Денис Полтавець.
Денис Полтавець
Олег Петренко
Святослав Ханенко
Макс Трембанчук

Turing (traumatic) history into (international) mission

In early 90-ies, soon after the Velvet Revolution, a small group of former student activists, ex-dissidents, journalists, photographers and filmmakers started to bring humanitarian aid to war-torn regions of Nagorno-Karabakh, Bosnia and Chechnya. In meantime, the People in Need (Člověk v tísni) become the biggest Central European NGO working in more than 40 countries around the world. Idea that inspired us was simple – others helped us when we have been opposing communism, now, when we have gained our freedom, it was our responsibility to use our freedom to show solidarity with others and to take responsibility for the whole world. Simple idea gave energy to extraordinary achievement and ongoing mission. I would like to share why I think that Ukrainian recent history equips its very well to play similar role and to fulfil similar mission.
Ігор Блазевіч

Бізнес та бізнес-спільноти майбутнього

Навіщо бізнесмену спільноти? Що важливіше: MBA або бізнес-спільноти? Бізнес і майбутнє: де шукати людей у свій бізнес? Як мотивувати? Що зробити зараз, щоб бізнес виріс завтра?
Петр Синегуб

Панельна дискусія «Арт-ринок в Україні та у світі»

Світовий арт-ринок оцінюється приблизно у 64 мільярди доларів (2018 рік). Про основні тренди арт-ринку у світі та в Україні поговоримо з провідними експертами. Спікери: Jerzy Onuch, Семен Кантор Модератор: Наталія Симонова
Семен Кантор
JERZY ONUCH

Панельна дискусія “Як культурні проекти об’єднують людей та покращують бізнес”

Підприємці всіх часів та народів підтримували найрізноманітніші культурні проекти – бібліотеки, театри, оркестри та багато іншого. Про значення культурних проектів для розвитку бізнесу і піде мова. Спікери: Ігор Ліскі, Томас Брунер Модератор: Юлія Тичківська
Юлія Тичківська
Ігор Ліскі
Thomas Brunner

Чи можемо ми прогнозувати поведінку?

Нейробіолог, кандидат біологічних наук, 20 років викладав в КНУ імені Тараса Шевченка. З 2017 року запустили власний проєкт RnD & Academy “Beehiveor”, займаємось комерційними дослідженнями, освітніми проєктами та розробкою власних продуктів.
Сергій Данилов

Панельна дискусія “Соціальне підприємництво в Україні”

Соціальні підприємниці з Києва і Харкова обговорять досвід залучення меценатів та партнерів для розвитку стійких бізнес-моделей і масштабування. Аліна Марненко, музей в темряві “Три після півночі”. Незрячі гіди розповідають про особливості свого побуту, роботи і комунікації. Василиса Гайденко, інклюзивний ресторан “Сніг на Голову” з працевлаштуванням людей з ментальної інвалідністю в Харкові. Модератор: Сергій Медведєв, SOIN Network / Dekabristen e.V., Берлін

Продовження молодості: сучасна реальність та можливості

Якомога довше і якісніше життя! Це бажання чути звідусіль. Над цим працюють цілі сектори медицини, науки та економіки. Накопичено багато знань про потенціал людського тіла та розуміння процесів старіння. Але стало очевидним, що важливо не лише продовжити календарний вік людини і дарувати їй 100 років, а, насамперед, значно продовжити тривалість активного періоду життя та зберегти здоровими ментальні функції якомога довше. На сьогодні реально продовжити молодість та середній вік стає дедалі більш можливим. Як це працює? Є дуже багато умов. Але які з них є ключами та наріжними каменями? Як їх поєднати в один результат? Це і буде відкрито слухачам в доповіді.
Василь Носа

Панельна дискусія “Штучний інтелект та його вплив на наше життя “

Провідні вчені вважають, що дискусії щодо штучного інтелекту є чи не найваливішими дискусіями нашого часу. Наш захід присвячений прогресу у розвитку штучного інтелекту, його впливу на життя суспільства в ближчому майбутньому, а також питанням колективної та індивідуальної відповіді на виклики та можливості, що їх створює стрімке розповсюдження цієї технології. Спікери: Віталій Гончарук, Андрій Чахоян Модератор: Олег Дерев’янко
Віталій Гончарук
Андрій Чахоян

Як креативні ідеї рятують світ

На прикладі світових кейсів буде розказано про те, як креативні рішення змінюють країни, вирішують соціальні проблеми та допомагають вирішувати соціальні проблеми. У доповіді ви також дізнаєтеся про інструменти, які дозволять Україні озброїтися креативом.
Павло Білодід
Олександр Тодорчук

Як об’єднуватися і вигравати у державних монстрів на їх полі — на прикладі глобальної пацієнтської організації EFCNI

У всьому світі пацієнтські організації починають відігравати все важливішу роль в адвокації інтересів пацієнтів. На наших очах відбувається децентралізація агентів змін: саме ГО стають рівноправними партнерами та навіть конкурентами закостенілих державних установ, пропонуючи свою експертизу, гнучкість і проєктний підхід. На прикладі нових революційних Європейських Стандартів по догляду за новонародженими, розроблених пацієнтською організацією EFCNI, покажемо, який вплив їх прийняття матиме на всі наступні покоління у Європі та в Україні.
Алеся Азарова

Панельна дискусія “Малий бізнес: проблеми та перспективи”

Індивідуальні підприємці, невеликі за обсягом діяльності компанії – це сотні тисяч активних, творчих людей. Дискусія буде присвячена проблемам та шляхам їх вирішення, що існують сьогодні та можуть з’явитися в майбутньому. Спікери: Петро Синегуб, Олександр Славський  
Олександр Славський
Петр Синегуб

Trust or Control in Education of Future

What does it mean “to lead with control” and “to lead with trust”? What replaces control? Behaviors of trust: how can we improve it on a school level? This presentation is divoted to answers to these and some other educational questions.
Arto Vaahtokari

Розвиток кінофестивалів в Україні та світі: виклики та кращі практики

Розвиток кінофестивалів в Україні та світі: виклики та кращі практики.
Кирило Марікуца

Плейбек-театр «Как Дома»

Плейбек театр — це формат інтерактивного перформансу, де глядачі є безпосередніми учасниками, ділячись історіями зі свого життя. А актори тут же грають їх на сцені по внутрішньому відгуку, пластикою тіла, голосом, музикою, чутливістю та імпровізацією. Плейбек-перформанс створює особливий соціальний простір, що об’єднує людей і їх особисті, живі історії (story) в одну загальну Історію (history). Побачити з боку, відкрити нові смисли, бути почутим спільнотою і прожити єднання, зануритися в цінний спогад. Колектив плейбек-театру «Как Дома» запрошують учасників Фестиваль ідей 2019 до соціальної співтворчості. «Как Дома» — це перший плейбек-театр в Одесі, команда акторів, об’єднаних ідеєю служіння спільноті, причетності та живого самовираження. Зустрічаємось в Зеленому театрі!

Панельна дискусія «Сучасні медіа та епоха постправди»

Ми є свідками трансформації мас-медіа та їх впливу на найрізноманітніші сфери нашого існування. Якою буде роль мас-медіа в житті суспільства в найближчі роки? Що впливає на діяльність медіа? Як зберегти довіру аудиторії? Спікери: Ірина Славінська, Павло Казарін Модератор: Борис Давиденко
Павло Казарін
Ірина Славінська

Біохакінг – шлях виходу України з демографічної кризи

Україна знаходиться в стані глибокої демографічної кризи. Має найнижчу середню тривалість життя, найвищу захворюваність , найнижчі ВВП на душу населення, найнижчі темпи економіки в Европі. Ми віримо в те, що формування ставлення до свого здоров`я як основної цінності, вимірюваного та керованого ресурсу та впровадження практичних технологій цього є рішенням проблеми демографічної кризи в Україні.
Святослав Ханенко

Vision of the Future: development trends, forecasts, development models

Presentation and Q&A is session is based on report that lays out 5 major scenarios that could dramatically alter the shape of Central Europe, and Europe at large, over the coming years. As Europe faces more uncertainty than ever, Visegrad Insight and The German Marshall Fund of the U.S. have engaged a new generation of thinkers and leaders from Central Europe to map key trends, identify midterm dynamics and trajectories, and draw policy recommendations to key stakeholders across the Atlantic. It is part of a series of reports on #Futures and the upcoming one will address Eastern Partnership countries.
Wojciech Przybylski

Геймефікація. Інформація без маніпуляції і мотивації

Геймофікація суспільного та креативного простору. На прикладі нашого ресурсу Uchoose і міжнародних практик ми покажемо, як креативні підходи до серйозних задач і проблем (політика, соціальний активізм, проблеми національних меншин) дозволяють ефективно вирішувати ці питання і зацікавлювати широкі цільові аудиторії.
Олеся Драшкаба

Бренд міста — «маріупольський ефект» трансформації від індустріального минулого до постіндустріального майбутнього

Бренд міста — «маріупольський ефект» трансформації від індустріального минулого до постіндустріального майбутнього. Це нова філософія, новий образ, новий сенс міста, яке сьогодні стрімко розвивається. Все почалося з широкого діалогу, коли разом зібралися представники громадянського суспільства, бізнесу та влади і вирішили поєднати зусилля та ресурси заради майбутнього Маріуполя — сильного та розумного міста, що надихає . Ця візія, яка народилася з відчуття, мрій та бажання маріупольців, стала фундаментом стратегії розвитку міста «Маріуполь: Стратегія 2021». «Уже три роки ми втілюємо цю стратегію та вибудовуємо свою мрію власними руками. Сьогодні Маріуполь, це не потяг на війну — це потяг в місто сили, місто яскравих подій. Як все відбувалося і куди ми рухаємося далі розповім вам під час зустрічі на Ideas Festival», — спікерка Тетяна Ломакіна.
Тетяна Ломакіна

Здоровий спосіб життя у XXI столітті : усвідомленість в тренді

Тренд ЗСЖ в топі світових трендів та за останні кілька років і в Україні швидко розвивається. З’являються та зникають різноманітні модні дієти, програм схуднення, різновиди спортивних навантажень. Як розібратися в усьому масиві доступної інформації? Що обрати для себе? З чого почати? Як отримувати задоволення від тренувань та як харчуватися корисно з насолодою. Розкажу про власний досвід та наукові дослідження практики ЗСЖ та як балансувати спорт, харчування в сім’ї та на роботі.
Євгенія Баранська

Від ідеї до продукту: як не зійти зі шляху

Ми розповімо про історію двох винаходів, «Waveion» і «Copra», які на різних етапах становлення проектів один одного доповнювали і розвивали – починаючи від виникнення ідей, закінчуючи запуском серійного виробництва. Розповімо про довгий і тернистий шлях розробок, і запуску бізнесу, заснованого на технологічному проекті. У заключній частині презентації ми розповімо про конструкцію аудіосистеми «Copra» – дев’яти унікальних технологіях, реалізованих в нашій акустиці.
Максим Чижов

Бесіда «Система охорони здоров’я України: на шляху до модерну»

Під час бесіди з керівником Національної служби охорони здоров’я мова піде про перебіг змін у вітчизняній медицині, що були започатковані кілька років тому. Система охорони здоров’я — одна з найскладніших галузей, де сплітаються технологічні досягнення, організаційні моделі та людські долі. Якою стане наша медицина найближчими роками? Яким чином громадяни можуть посприяти у якнайшвидшому реформуванні галузі? Про ці та інші питання поговоримо з нашим спікером. Спікери: Олег Петренко. Модератор: Вікторія Тимошевська
Олег Петренко

Зробити науку популярною: від ідеї до лабораторних мишей-суперзірок

Суспільства, в яких панує добре життя, практично завжди мають сильну науку. З одного боку, дослідження і розробки є фундаментом конкурентоспроможної інноваційної економіки, якісної медицини та могутньої обороноздатності. З іншого, наука дарує нам цінності наукового типу мислення. Постійний пошук істини та недовіра внутрішнім відчуттям здатні не тільки редагувати геноми і запускати ракети, але й рятувати цивілізації від повернення в темні часи. До чого тут популяризація науки? Про це і поговоримо.
Антон Сененко

Панельна дискусія “Міське довкілля”

Більше половини населення України проживає в містах. Яким є і яким могло б і мало б бути сучасне міське середовище – саме про це поговоримо з нашими спікерками, які мають практичний досвід у реалізації урбаністичних проектів. Спікери: Аліса Баньковська, Анна Прокаєва Модератор: Іван Вербицький
Анна Прокаєва
Аліса Баньковська

Практичне Дитинознавство. Несекретні матеріали безпечної освіти

Майстер-клас для різних дорослих – із знаннями з «мозкознавства», з іграми та різноуровневими практиками – про те, що саме і чим ми можемо супроводжувати дитину в її дорослішанні. Ми будемо говорити про розвиток «соціального мозку», про близькість, яку сприймають діти, про страхи, здорову і не здорову агресію, нудьгу, мрії; про те, чим ми можемо допомогти в тому, де потрібна допомога. А також – про неідеальних, а живих-реальних «достатньо хороших дорослих» для неідеальної, а реальної, чудової, нашої «достатньо хорошої дитини»
Світлана Ройз

Панельна дискусія “Імпакт-інвестування vs традиційний бізнес”

Наші спікери – відомі підприємці, які поділяться своїм баченням та досвідом розвитку соціального підприємництва та імпакт-інвестування, їх відмінностей від традиційного бізнесу. Основну увагу буде приділено умовам та оцінці успішності імпакт-інвестиційних проектів. Спікери: Ігор Ліскі, Юрій Филюк, Максим Бахматов, Єгор Гребенніков Модератор: Олександр Славський
Олександр Славський
Єгор Гребенніков
Ігор Ліскі
Максим Бахматов
Юрій Филюк

Women empowerment

Who runs the world? Women! Time to make HERSTORY! Let’s learn about heroines, storytelling and feminism 2.0.! Let’s learn about concrete tools to balance the world!
Aurelie Salvaire

Культура та креативність заради порозуміння та розвитку

Якщо ви хочете більше дізнатися як створити сильну державну інституцію, яка за півтора року змінила культурний ландшафт країни з “нуля”, приходьте на лекцію Юлії Федів, виконавчої директорки УКФ, яка розповість про значення державних грантових інституцій для побудови розвиненої екосистеми сильної держави. Ми дізнаємося більше інформації про візію та місії інституції, пріоритети та програми Фонду, успішні та менш успішні кейси підтриманих проектів
Юлія Федів

Панельна дискусія “Майбутнє родини”

Прискорення та якісні зміни розвитку суспільства впливають на інститут сім’ї. Під час дискусії обговорюватимуться питання, пов’зані з трансформацією родинних зв’язків та тих наслідків, що це має як для суспільства в цілому, так і для кожного з нас. Спікери: Марина Гончаренко, Ігор Хворостяний, Олександр Доброєр Модератор: Станіслав Дрогаєв
Марина Гончаренко
Станіслав Дрогаєв
ОЛЕКСАНДР ДОБРОЄР
Ігор Хворостяний

Бесіда «Рак: ореол фатальності, зниження градусу страху»

Питання до висвітлення: 1. Ореол фатальності, який існує навколо раку. Це не єдина смертельна хвороба, але тільки вона викликає такий сильний жах. 2. Як розірвати замкнене коло страху? 3. Як громадські організації на власному прикладі демонструють, що після діагнозу «рак» життя повинно продовжуватися? Долаємо упередження разом! Спікери: Дарина Брикайло, Інеса Матюшенко Модератор: Денис Полтавець
Денис Полтавець
Інеса Матюшенко
Дарина Брикайло

VR в кенійському племені: досвід для української освітньої системи

Буде представлений досвід започаткування програми Digital Art Education в кенійському селищі: як створювались комп’ютерний клас, бібліотека, кінотеатр і як це вплинуло на повсякденність племені масаїв.
Аліса Якубович

Бережись автомобіля. Скільки коштує життя?

Щодня на дорогах України гине 9 людей! В 2018 році сталось понад 150 тисяч ДТП, з них понад 24 тисячі – з постраждалими. Загинуло 3350 людей. Більшість з цих смертей можна було запобігти, дотримуючись правил дорожнього руху. Та ми не про це. Основна причина смертності при ДТП – кровотеча. В Україні зареєстровано 6,5 млн легкових автомобілів. Наша мета – за 3 роки поставити якісну автомобільну аптечку в кожен сотий автомобіль та показати, як користуватись її складовими. Це 1% ринку і 650 тис аптечок. Це дозволить врятувати близько 30% постраждалих!
Макс Трембанчук

Panel discussion “Technologies and modern societies”

What difference makes accelerating technological advance to our lives? Discussion will cover on social impact of different technological innovations that are developing and merging with eeach other. Спікери: Jacek Krolikowski, Володимир Усов Модератор: Віталій Гончарук
Віталій Гончарук
Володимир Усов
Jacek Królikowski

Малий бізнес: підтримувати чи не заважати

Саме малий бізнес створює гідні робочі місця, вкорінений в громадах, на основі малого бізнеу формуєтьсясередній клас. Спроможного малого бізнесу в Україні мало. Східноєвропейські сусіди України активно підтримують малий бізнес завдяки коштам ЄС. Чи варто Україні пітдтримувати малий бізнес? Чи це не буде поглибленням патерналізму? Чи справедливо підтримувати бізнес, коли ми не можемо підьримати соціально вразливих? 1. Потреба у МСП? 2. Моральна пастка підтримки МСП 3. Можливі підходи
Володимир Воробей

Перформанс «Одеса face to face»

«Одеса: face to face» — це відкритий перформанс соціально-театрального проєкту «Арт-майстерня «Пульс міста». Перформанс буде створений жителями Одеси для всіх, хто небайдужий до самого міста. Чи можемо ми допомогти Одесі стати краще? І якщо так, як це зробити? Чи можемо ми поліпшити мікроклімат? Запрошуємо разом поміркувати, прислухатися до пульсу міста, відчути власну роль, свій внесок та свою нішу. Це буде інтерактивний перформанс, побудований на особистих історіях акторів, який стосується актуальних для Одеси тем. Ми чекаємо на вас!

Molodiya Festifal. “Вечір перегляду соціальної реклами”

Фестиваль соцреклами Molodiya Festival із новою програмою їде на Фестиваль ідей. У шортлисті – найкращі ролики за 7 років роботи фестивалю. Це короткі відео молодих українських та закордонних режисерів про збереження довкілля, права і актуальні для України і світу проблеми.

Якою має бути ефективна і справедлива житлова політика в Україні

У 2019 році CEDOS проводить Комплексне дослідження державної житлової політики в Україні, яке включає в себе загальнонаціональне репрезентативне опитування громадян, аналіз нормативної бази, даних статистики і міжнародного досвіду. Які наслідки має перетворення житла на хорошу інвестицію, що робити з сірим ринком оренди і чи потрібне Україні соціальне житло? А також, головне – як державі найефективніше забезпечити конституційне право громадян на житло?
Іван Вербицький

Потенціал України в креативній економіці

– Нерівномірність світу (якщо в країні погані дороги – це нічого не каже про інші галузі). – Креативна економіка: в чому основні позиції конкурентності. – Турбулентність світової економіки та фора українських компаній. – Приклади успішної роботи українців в умовах турбулентності. Роман Гавриш — засновник та керуючий партнер маркетингової агенції Aimbulance. Понад десять років Роман допомагає розвивати бізнеси та маркетингові компетенції їх власників, є лектором і ведучим навчальних програм в Києво-Могилянській бізнес-школі та ЄБРР. За вісім років існування Aimbulance тричі ставала найефективнішою діджитал-агенцією року за версією Effie Awards Ukraine, увійшла до шортлиста Каннських левів та чотири рази отримували звання «Цифрової агенції №1» за версією рекламодавців. Серед клієнтів — Pepsico, Mastercard, Danone, OLX, Укрсиббанк, Lipton, WOG, Нова Пошта та інші.
Роман Гавриш

Вибори майбутнього – що таке “рідка демократія”?

«Рідка демократія» передбачає, що виборець сам визначає голосувати самостійно чи делегувати свій голос представнику, уповноважити його голосувати за весь перелік питань чи за один напрямок і коли відкликати делегований голос. Тобто, виборець може або голосувати самостійо, або делегувати свій голос іншій людині, яку вважає більш компетентною, а вона, в свою чергу – делегувати свій і його голоси іншій особі, або навіть організації, і так далі, та в будь-який момент виборець може відкликати делегований ним голос.
Дмитро Наталуха

IT – що далі?

В останні десятиріччя Україна зарекомендувала себе як головний гравець у галузях сільського господарства та інформаційних технологій. В останні кілька років ми спостерігаємо, як все більше ІТ-компаній відходять від аутсорсингової бізнес-моделі на користь розвитку власного продукту. Розглянемо вектори, в яких ІТ-індустрія повинна орієнтуватися, щоб забезпечити свою значну позицію в глобальній сфері ІТ.
Shamil Malachiyev

Вимушене переосмислення толерантності. Недостаюча ланка

Дискусія щодо зменшення ступеня агресивності у суспільстві в рамках інтегрального підходу, запропонованого американським філософом К.Вілбером: аналіз існуючих методологій впровадження політики толерантності, оцінка їх ефективності на основі аналізу великих даних, розширення розуміння механізмів зародження агресії у суспільстві на основі інтегральної моделі та пошуки шляхів вдосконалення інструментів політики толерантності в Україні та світі.
Любомир Дереш

Український кіберспорт як молодіжна соціальна платформа

Український кіберспорт як молодіжна соціальна платформа
Олег Рибалка

«Тріумф дурака». Напрям розвитку кіноіндустрії України

«Кіно, виключно як мистецтво — не тільки фінансово приречений проєкт, а й потужний нереалізований інструмент формування національної свідомості. Сторітелінг був і залишається незмінно впливовою та актуальною частиною життя будь-якого суспільства. Ми поговоримо про можливі варіанти розвитку кіно в Україні — як економічного інструменту, як інструменту державної політики та як мистецтва. І про те, що необхідно для цього робити.»
Игорь Рябчук

Ландшафтна архітектура як зв’язок між містом та мешканцями

Будемо говорити про ландшафтну архітектуру, що об’єднує місто та мешканців і є сполучною ланкою між бізнесом, владою та громадою. – як об’єднати людей в єдину громаду та створити соціальну відповідальність мешканців за розвиток міста; – чому важлива ідея та ідентичність публічного простору; – чому розвиток міста вигідний всім: і владі, і бізнесу, і громаді.
Максим Коцюба

Панельна дискусія “Майбутнє університетів”

Дискусія буде присвячена питанням вищої освіти в сучасному світі та в Україні, тенденціям розвитку та трансформаціям, що їх зазнають вищі навчальні заклади в зв’язку з масштабними соціальними змінами. Спікери: Антон Сененко, Юлія Безвершенко, Микола Скиба Мдератор: Юлія Тичківська
Юлія Тичківська
Юлія Безвершенко
Антон Сененко

Фотосушка «Світом правлять ідеї»

Ми любимо мистецтво, тому вирішили зробити виставку-конкурс! Фотосушка — це виставка фотографій просто неба, в якій можуть взяти участь всі охочі: від професійних фотографів до новачків і любителів. 🚀 В чому ідея? 🚀 Ви приносите свої роздруковані знімки і розвішуєте прищіпками на мотузку. Знімки необхідно підписати своїм ім’ям. Також можна залишити побажання на зворотному боці для людини, яка забере фотокартку. Всі три дні учасники та гості Фестиваль ідей 2019 голосуватимуть за найкращий знімок, автор чи авторка якого отримає приз! 🔥 В кінці виставки можна буде забрати собі будь-яку фотокартку. Як взяти участь? 💥 Зареєструватися: https://forms.gle/JWWS3UWwcxUroLAa9 💥 24 серпня об 11:00 принести в Зелёный театр до 3-х знімків на тему «Світом правлять ідеї». Тему треба розкрити максимально креативно. Якщо ви фізично не можете взяти участь у події, є можливість надіслати свої роботи поштою. За додатковою інформацією звертайтеся до Stefania Amamdjian ( [email protected] )

Медична освіта в Україні: рішучі зміни в нерішучому середовищі

Медична реформа має 3 складові: економічну, технічну й професійну. МОЗ України зробило кроки в технічній та економічній сферах. Це було б марним, якби ми не сконцентрувалися на професійній складовій — освіті лікаря. МОЗ впровадило 3 безкомпромісні кроки: 1. Мінімальний поріг на вступі — відбір кращих абітурієнтів-медиків. 2. Новий державний іспит – унеможливлення корупції й мотивація ставати кращими. 3. Безперервний професійний розвиток лікарів — свобода у виборі освітніх заходів й постійному оновленні знань.
Олександр Лінчевський

Міжкультурний діалог прикордоння. Як збудувати мости між людьми різних націй, релігій та культур? Україно-польський досвід

Прикордонні території у різних країнах світу — це місця зіткнення і взаємопроникнення націй, традицій, культур та релігій. Однак, це також землі, де протягом століть відбувалися суперечливі події, які призводили до ворожості, національних розколів і формування болісної пам’яті. Побудова на цих територіях міжкультурного діалогу, промотування спільних цінностей, і як наслідок — розбудова відкритого суспільства, яке поважає іншість, є викликом і місією для сучасних менеджерів культури з усього світу.
Марія Гурська

Як медіа формують ідентичність міста?

В часи надзвичайного інформаційного перенасичення ЗМІ виступають матрицями, на яких фокусується та синтезується образ міста. Саме вони чинять найбільший вплив на формування ідентичності міста. Які турбулентності при цьому виникають, що взагалі таке ідентичність міста і чому вона важлива, а головне – як цей процес відбувається в Одесі і чи можна на нього вплинути, розповість головна редакторка науково-популярного журналу «Про|странство» Євгенія Селезньова.
Євгенія Селезньова

Від порожніх розмов до результату. Діалог у дії

Зазвичай легко маніпулювати розділеним суспільством, коли одні ображені чи сердиті на інших. Протидіяти таким втручанням можна лише “зшиваючи”, гуртуючи, об’єднуючи , але не силоміць, а через побудову порозуміння, що можливе через діалог. Діалог як інструмент, – це не просто порожні балачки, це технологія зі своїми принципами та правилами , це процес, що передбачає ретельну підготовку, зважений дизайн, доречний та безпечний інформаційний супровід для підтримання публічного дискурсу. Захід буде інтерактивним, складатиметься з двох частин: теоретичної та практичної. Так учасники отримають теоретичні основи використання діалогових підходів як інструментів для досягнення результатів в буремних умовах. А після цього вони матимуть можливість випробувати їх на практиці – у вправах та в симуляції фасилітованого діалогу, яка буде супроводжена покроковими коментарями від спікера.
Наталія Безхлібна
Діана Проценко

Серце компанії: як організаційна культура створює фундамент для бізнесу

Що таке організаційне здоров’я: здорова організація — цілісна, послідовна і наповнена культурою. Коли її управління, операційна діяльність, стратегія і культура поєднуються і мають сенс, зрозумілий і трансльований усіма учасниками команди. Це підхід зсередини-назовні, коли всередині організації бізнес-процеси пов’язані із культурою та смислами. Організаційне здоров’я — це забезпечення ефективного функціонування компанії шляхом створення згуртованої команди керівників, встановлення реальної ясності серед цих лідерів, доведення цієї ясності до відома всіх в організації та створення процесів і дій, які транслюють цю ясність у світ. В основі підходу лежить інтегральна модель Кена Вілбера. Як говорив Пітер Друкер: «Культура їсть стратегію на сніданок». Так ось, організаційне здоров’я, це коли культура і здоров’я команди та бізнесу — це і є стратегія.
Инесса Голубова

Як бути у гармонiї

Дмитро Казавчинський

Від ідеї до реалізації: освітній онлайн проект “Творення України: сильні особистості та складні рішення”

Освітній проект ставить собі за мету показати сильних особистостей в історії України, які приймали складні рішення, що сформували сьогоденну державу, а також можуть стати взірцем для дії у сучасних, не менш важливих обставинах. Проект є взаємодію ініціативних людей, бізнесу, сучасних медіа та науковців задля створення незалежного якісного продукту. Тому, я вважаю, варто поділитися досвідом та презентувати проект, запуск якого планується як раз на 24 серпня. Презентація проекту вже доступна на сайті: https://ukraine.sense.community/  
Кирило Караченцев

Бесіда “Повертаючись до європейської спільноти”

Дискусія буде присвячена питанням майбутнього європейської інтеграції України, викликам, що стоять перед українською державою та суспільством в цілому на шляху до європейської спільноти, можливостям, що відкриваються перед українськими громадянами завдяки європейській інтеграції, а також ініціативам, що сприяють утвердженню європейських цінностей. Спікери: Іванна Климпуш-Цинцадзе Мдератор: Денис Полтавець
Іванна Климпуш-Цинцадзе

Українське суспільство. Від виживання до самореалізації. Як громадські активісти та медіа можуть в цьому допомогти

Людина визначається цінностями, які спонукають діяти, докладати зусиль, переживати, боротись. Цінності або здобують (парадигма самовираження), або захищають (парадигма виживання). В парадигмі виживання людина створює невисоку додану вартість. Суспільство в парадигмі виживання приречене на бідне існування. Як нам перейти в парадигму самовираження і що для цього можуть зробити представники ЗМІ та громадянського суспільства?
Світлана Самойленко
Микола Типусяк

Освіта без дискримінації в сучасній Україні

В нашій країні на законодавчому рівні заборонена дискримінація людей за такими захищеними ознаками, як стать, інвалідність, вік, колір шкіри тощо. Але в освіті, зокрема в підручниках, й досі часто відтворюються дискримінаційні стереотипи: дівчата зображаються пасивними, малорухливими та в рожевих сукнях, літні люди — несучасними, сивими та в застарілому одязі. Люди з інвалідністю здебільшого відсутні в підручниках, їх начебто не існує. Такий підхід впливає на ставлення у суспільстві до цих категорій людей. Останнім часом при МОН України було створене експертне коло, що перевіряє шкільні підручники на наявність в них дискримінації за різними ознаками і пропонує методи уникнення цього.
Ольга Попадинець