Спеціально до 30-річчя Незалежності та 5-річчя Фестивалю Ідей мобільний додаток для проведення оперативних опитувань «Градус» провели всеукраїнське дослідження «Як Україна бачить своє майбутнє». І саме з презентації його результатів розпочнемо Фестиваль Ідей 2021. Кому довіряють та чого бояться люди в Україні? Чи бачать тут своє майбутнє та майбутнє своїх дітей? А якщо хочуть емігрувати, то куди саме? Як оцінюють наше минуле та майбутнє? Якою є сучасна українська мрія? — відповіді на ці та інші питання прозвучать на презентації.
Наша повсякденність збагатилася цифровим виміром. Останніми роками стрімко розвивається і українська «цифрова держава», яка за деякими показниками випереджає більшість країн світу. Що було важливим в досягненні цієї мети? Що чекає «цифрових громадян» України ближчими роками? Ці та інші питання будуть у фокусі дискусії «Держава в один клік: шлях цифровізації»
Since regaining independence, Ukrainian people have undertaken fundamental changes and reforms that transformed totalitarian society into a more liberal one. The period following the 2014 Revolution of Dignity yielded even more positive changes, but also a clear understanding that more should be done to improve the lives of Ukrainian citizens. The panel discussion is dedicated to the analysis of current reforms and priorities for future changes provided by our esteemed speakers who have extensive experience with international and intergovernmental relations.
Освіта є ключовим чинником успішного поступу — як особистості, так і держави. Що і як вдається Україні з освітою за ці 30 років? Під час дискусії поговоримо про те, наскільки наявна тяглість в реформуванні освіти, чим можемо пишатися, а чим — ні, які уроки маємо винести та які кроки зробити, щоб «все вдалося».
Щоденна робота дипломатів не часто потрапляє в стрічки новин. Втім, її значущість важко переоцінити. У фокусі дискусії — міжнародні відносини України, основні виклики та досягнення в цій сфері. Разом зі спікерами спробуємо зазирнути за лаштунки міжнародної політики.
Культура — важлива частина індентифікації країни, і її розвиток неможливо уявити без участі держави, яка в тій чи іншій формі сприяє діяльності культурних проєктів та інституцій. Про трансформацію ставлення української держави до розвитку національної культури та інші аспекти культурної політики часів Незалежності піде мова під час дискусії.
На дискусії «Музей майбутнього: який він?» поговоримо про ті виклики, з якими стикаються сучасні музеї, чи можливо поєднувати наукову роботу та масову аудиторію, яке місце посідає сучасне мистецтво в українських державних та приватних зібраннях та про складнощі навколо створення музею сучасного мистецтва України.
Українські вчені все частіше беруть участь у міжнародних наукових проєктах, викладають в університетах інших країн. Поговоримо про досвід роботи в міжнародних лабораторіях, про те, що варто врахувати та до чого підготуватись, якщо плануєш долучитись до світового наукового товариства.
Усвідомлення себе членом певної спільноти є фундаментальною потребою людини. Під час дискусії обговоримо основні складові того, що визначає нас як українців. Зупинимося на тих змінах, яких зазнає українська ідентичність внаслідок інтеграції до більш масштабних, глобальних спільнот.
Національна безпека — багатовимірна система, роботу якої підтримують не тільки військові, але й дипломати, і ЗМІ, і сотні тисяч співгромадян своєю повсякденною працею. Бесіда присвячена огляду головних причин, що обумовлюють ефективність та стійкість системи національної безпеки України, огляду потенційних ризиків та відповідних заходів, що покликані убезпечити розвиток українського суспільства.
Відкриття ринку землі — довгоочікувана, але і контроверсійна подія для мільйонів українців. Як рухається реформа, яку оцінку можна дати першим її результатам, хто може і кому варто стати учасником ринку землі — ці та інші дотичні питання обговоримо на дискусії «Земля можливостей: становлення українського ринку землі».
Карантинні обмеження та тривале закриття шкіл стало неабияким випробуванням для системи шкільної освіти в Україні. Вчителям, батькам та учням довелося перейти на дистанційний режим навчання. Онлайн-освіта поступово перетворился на узвичаєний формат. Які висновки ми зараз можемо зробити з цього досвіду? Як оцінити ефективність онлайн-освіти? Які перспективи онлайн-освіти в Україні? Ці та інші важливі аспекти будемо обговорювати зі спікерами дискусії «Всеукраїнська школа онлайн: від форс-мажору до нової нормальності».
«Майстерня Ідей» — груповий брейншторми, спрямований на продукування ідей щодо міського благополуччя. Тема: Міське благополуччя. Як в умовах безперервної урбанізації забезпечити комфортне життя містян. Модератори Майстерень Ідей: Наталя Садова, операційна директорка компанії Readdle, експертка зі стратегії та організаційної досконалості Володимир Воробей, засновник та директор агенції економічного розвитку PPV Knowledge Networks, експерт з підготовки та управління великими міжсекторними проектами, розробки стратегій для компаній, органів влади, регіонів та міжнародних програм Програма: – Модератори пояснюють суть брейншторму, завдання та послідовність роботи – Учасники діляться на 4 групи по брейншторму (8-10 осіб). – Раунд 1: Виявлення проблем, які треба вирішити – Раунд 2: Генерація точкових рішень – Раунд 3: Генерація системних рішень – Представлення ідей на загальній дошці – Індивідуальна оцінка ідей (like/dislike) Щоби зареєструватися на участь, заповніть, будь ласка, форму. Відібраним учасникам прийде запрошення на вказану при реєстрації пошту.
Реформування в сфері охорони громадського здоров’я збіглося з початком пандемії COVID-19, що виявилася справжнім і несподіваним випробуванням практично для всього світу. Про те, як українські медики працюють в нових для себе умовах, від чого залежить успішність протистояння наявним викликам, як краще убезпечити себе та своїх близьких від медичних ризиків будемо говорити з досвідченими експертами.
12:30 – 13:00 В’ячеслав Руденко, засновник і директор Artcode Team «Learning without the box. Як інтерактивні технології допоможуть нашим дітям досягти успіху в XXI сторіччі» 13:00 – 13:30 Костянтин Кошеленко, заступник голови Фонду держмайна України «Прозора приватизація – можливості для бізнесу, громад та держави» 13:30 – 14:00 Надія Рокитянська, креативна директорка Plusone Social Impact «Креатив, який масштабує social impact» 14:00 – 14:30 Дмитрій Лавріненко, ГО «Докудейз», програмний менеджер з розвитку партнерських зв’язків Мережі DOCU/CLUB «МЕРЕЖА DOCU/CLUB – ЗА РЕФОРМИ!» 14:30 – 15:00 Любов Раїнчук, координаторка проєкту #ЩедрийВівторок «#ЩедрийВівторок: як один день спонукає українців робити добрі справи цілий рік»
Розвиток технологій та спрощення передачі інформації вимагають від ЗМІ постійного впровадження інновацій, вимагають ставати більш креативними в боротьбі за аудиторію. Перехід від традиційної журналістики до цифрової, можливість приватних осіб та організацій майже миттєво поширювати інформацію серед великої аудиторії, часто без суттєвих етичних обмежень, — все це ставить під загрозу існування традиційних ЗМІ. У наш час медіа балансують між збереженням надійності як джерела інформації та винахідливістю у розважальних, популярних форматах. Панель надає учасниками простір для обговорення викликів та можливостей, які постають перед традиційними ЗМІ сьогодні, а також дозволить обмінятися досвідом щодо створення успішних медіа цифрової епохи.
Дискусія буде присвячена напрямам розвитку соціального підприємництва в Україні, успішним прикладам відповіді на виклики, обумовлені карантинними обмеженнями останніх років.
Розслідування — значуща складова журналістики по всьому світу: вони впливають на громадську думку та формування політик, за найгучнішими справами знімають кіно, надважливі викриття, зроблені журналістами, змінюють уряди країн, президентів та навіть хід історії. Разом з відомими журналістами-розслідувачами поговоримо про їхню роботу, її ціннісні та етичні принципи, професійні підходи та цікаві випадки, а також про те, як працюють міжнародні команди розслідувачів у часи інформаційної прозорості.
Чи можливо зробити сучасне українське місто комфортним для всіх його мешканців та гостей — про таке поговоримо на урбаністичній панельній дискусії. А також про те, хто саме створює комфортний публічний простір та як задля цього ефективно взаємодіяти різним зацікавленим сторонам: міському управлінню, архітекторам та урбаністам, активістам і жителям.
У фокусі панельної дискусії — розвиток великого бізнесу в Україні та за її межами. Поговоримо про досвід українських підприємців та бізнесменів, які реалізують бізнес-проєкти в інших країнах, співпрацюють з транснаціональними корпораціями. Від чого залежить успіх в міжнародному бізнесі? Що варто знати і чому навчитись для того, щоб працювати на ринках інших країн? — ці та інші питання обговоримо зі спікерами.
Інформаційні технології є одним з потужних драйверів розвитку світової економіки. Українські компанії все більше інтегруються до глобального цифрового світу. Дискусія фокусуватиметься на участі IT-бізнесів з України у міжнародних проєктах та їхній роботі на глобальному ринку.
«В об’єднанні — сила», знаємо ми ще з дитинства. Чи працює це у дорослому світі? Із засновниками та очільниками провідних лідерських спільнот України поговоримо про те, яким є їхній порядок денний та візія майбутнього країни.
Доброчесність у сучасному світі є тим наріжним каменем, який складає фундамент внутрішньої гармонії людини, відображає стійкість її характеру та послідовність морального образу. Доброчесність у щоденних вчинках та при прийнятті рішень громадянами та представниками влади є проявом зрілості суспільства. Під час діалогу обговоримо шляхи підвищення рівня доброчесності у суспільстві і на публічній службі, доцільність застосування відповідальності за порушення етичних та моральних стандартів.
У фокусі панельної дискусії — розвиток великого бізнесу в Україні та за її межами. Поговоримо про досвід українських підприємців та бізнесменів, які реалізують бізнес-проєкти в інших країнах, співпрацюють з транснаціональними корпораціями. Від чого залежить успіх в міжнародному бізнесі? Що варто знати і чому навчитись для того, щоб працювати на ринках інших країн? — ці та інші питання обговоримо зі спікерами.
Справедливий суд — запорука доброго суспільства, тому завершення судової реформи — один із пріоритетів у 2021 року для країни. На дискусії обговоримо недоліки, досягнення, виклики та дорожню карту по впровадженню реформи, яка стосується кожного.
Дискусія присвячена розвитку та досягненням сучасного українського суспільства в контексті гендерної культури: що вдалося, а за що ще варто боротися? І чи шлях до гендерної рівності — це шлях боротьби або еволюційного розвитку?
Жоден успішний проект не може бути створений без людей. У будь-якій сфері: чи то бізнес, IT чи креативний сектор. Україна сповнена талантами: все більше самобутніх, впевнених професіоналів отримують визнання не тільки в країні, але й у світі. Питання, що хвилює будь-якого сучасного підприємця: де шукати ці таланти, як їх визначати та розвивати. І, можливо, найголовніше — як їх зберегти та зробити так, аби наші таланти мали вплив та цінність саме в Україні.
Українські виробники крафтової продукції, підприємці та організатори подій говоритимуть про те, що потрібно, щоб досягти успіху у сучасному ремісництві та як це пов’язано із глобальними світовими трендами та туристичною привабливістю регіонів. Що найважче і що найприємніше для тих, хто вкладає сили та ресурси у розробку та промоцію локальних продуктів? Ці та інші теми розглянемо разом зі спікерами дискусії «Сучасні ремісники: глобальний тренд на локальний крафт».
Останніми роками ми є свідками та активними учасниками масштабних реформ, що змінюють важливі аспекти нашого життя. Разом з нашими спікерами будемо досліджувати реформи державних закупівель, децентралізації та інших, щоб краще зрозуміти нові можливості, що відкриваються перед українськими громадянами.
Навички благополуччя та внутрішньої стійкості набувають все більшої актуальності у зв’язку з масштабними змінами стилю життя у 2020-2021 роках. На дискусії поговоримо про те, як досягти або хоча б наблизитися до омріяного well-being, які практики у цьому допоможуть, а також про нові форми відпочинку та дозвілля людини ХХІ століття.
12:00 – 12:30 Юрій Вахель, засновник Minddetox Essays Podcast «Minddetox Essays Podcats проект» 12:30 – 13:00 Ольга Маслова, співзасновниця Nobilitet «Популяризація науки – книги, радіопередачі, івенти – особистий досвід та роль у добробуті суспільства» 13:00 – 13:30 Інесса Матюшенко, співзасновниця благодійного фонду підтримки дорослих онкопацієнтів Inspiration family «Чому День людей з історією раку потрібен Україні?» 13:30 – 14:00 Віктория Родинкова, докторка біологічних наук, професорка Вінницького національного медичного університету «Алергопрогноз — соціальний сервіс з науковим підґрунтям»
Мистецтво завжди було простором відкриття нового, простором втілення людської уяви та естетичної насолоди. Глобальна криза останнього року ще більше підштовхнула митців, менеджерів мистецьких проєктів до пошуку нових форм творчості та взаємодії з аудиторією. Про найбільш цікаві знахідки та проєкти, а також про майбутнє мистецьких практик поговоримо під час нашої бесіди.
Під час дискусії поговоримо про розвиток української кухні та національної гастрономічної культури загалом. Разом з досвідченими спікерами спробуємо зрозуміти найкращі особливості національної кухні, познайомитися з традиційними та сучасними рецептами, що збагачують нашу повсякденність та часто виступають частиною культурного та туристичного бренду країни.
У процесі події планується обговорити питання, з якими стикається стартап від моменту осяяння ідеєю та до повного запуску, проаналізувати реальні кейси та надати поради стартапам-початківцям з метою їх динамічного старту та розвитку. Дискусія та обмін досвідом з представниками стартапів для підтримки розвитку інновацій на ринку послуг України.
Останні сім років сучасне українське кіно переживає творчий підйом. Українські фільми мають успіх на міжнародних фестивалях та починають користуватись успіхом у глядачів в Україні. Які перешкоди доводиться долати на цьому шляху та в чому феномен сьогоднішнього українського кіно — про це поговоримо з безпосередніми учасниками кінопроцесу.